Iksmenai: Praėjusios ateities dienos dar nepraėjo

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

"Iksmenai: Praėjusios ateities dienos" jau karaliauja didžiosiose, technologiškai evoliucionavusiose kino salėse. Ir aš stebėjau įstabiausias ir veiksmingiausias šio filmo scenas pro mažą projektorinės langelį. Pačios įspūdingiausios scenos supažindino žiūrovus su Sentinels, mutantų medžiotojais, kurie kažkuo primena Transformerius. Galvojau, kad kažkas sumaišė filmų pavadinimus švieslentėje, bet suklydau. Kas tie Sentinel? Marvelo komiksų fanai tikrai juos pažįsta, o nežinantiems... Sentinels- tai fiktyvūs mūtantus medžiojantys robotai. Juos sukūrė Marvelų komiksų pora, Stan Lee ir Jack Kirby. Šioje istorijoje jie parodomi kaip pagrindiniai X-menų antagonistai. Pirmą kartą jie pasirodė 1965 metų Lapkritį, pirmajame X-menų komikso leidinyje.

Praėjo visai daug laiko nuo pirmųjų Sentinels atakų, bet "Iksmenai: Praėjusios ateities dienos", vis dar stebina žiūrovus ir komiskų snobiškus fanatikus. Robotai mutantų medžiotojai atrodo patys aršiausi super priešai. Jie gigantiški, spjaudo ugnimi ir gali greitai suplėšyti žmonių kūnus. Nors X-menai bando juos įveikti, iš kažkur jie vėl sugrįžta. Net ir aš jų prisibijau, todėl slepiuosi už projektoriaus.

Sentinels

Britų specialiųjų kino efektų kompanija "Framestore" siunčia jums meninę Sentinel koncepciją, kurią realizavo naujausioje X-menų frančizės dalyje. Be šių vizualių efektų profesionalų, "Iksmenai: Praėjusios ateities dienos" neatrodytų tokie įtikinami ir galingi. Nuotraukos kurias peržiūrėsite, leis jums susipažinti su kitomis Sentinel vizualizacijomis. Robotų išvaizda keitėsi ir pagal laikmetį. Prieš peržvelgiant "Framestore" koncepciją, prisiminkime originalųjį Jack Kirby sumanymą.

-1965-ųjų J.Kirbio dizainas įspūdingas, mirtinose kovose neįmanoma net pastebėti robotų violetinės ir rausvos spalvos atspalvių.Taigi visa grėsmė slepiasi robotų veiduose. Jų tikslas nužudytu mutantus, o jie tikrai atrodo kaip žudymo mašinos -sakė "Marvelo planetos" ekspertas John Gholson.

 

Jei jus suintrigavo šios žudančios mašinos apsilankykite didžiosiose kino salėse, kur jūsų laukia "Iksmenai: Praėjusios ateities dienos."

Visados su jumis kino mechanikas ir "Marvel planetos" ekspertas Toto.

[gallery columns="5" link="file" ids="55737,55738,55739,55740,55741"]