Ryan Gosling ir Rachel McAdams santykių alchemija

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Ar jau dešimt pastarųjų metų skaitot tuos pačius užrašus? 2004-aisiais metais didžiuosiuose kino ekranuose pasirodė Nick Cassavetes romantinė drama "Užrašai", pagal to paties pavadinimo Nickolas Sparks romaną. Ryan Gosling ir Rachel McAdams sukurta (al)chemija buvo tokia įtikinama ir aistringa, taigi nenuostabu kad aktoriai susižavėjo ir susižadėjo po filmavimo. Vis tik mes nežinom visos tiesos. Filmavimai buvo daug sudėtingesni ir psichologiškai varginantys.

Pats filmo režisierius, Nick Cassavetes, kuriam romantinis žanras nėra svetimas, išdavė paslaptį, kad ta, pastoviai linksniuojama aktorių tarpusavio trauka, nebuvo tokia idiliška. Kaip ir Nojaus bei Eli santykiuose, taip ir tarp Ryano ir Rachel- buvo kivirčų. "Galbūt neturėčiau pasakoti šios istorijos, bet šie du aktoriai tikrai nesutarė filmavimo aikštelėje"- tokiais prisiminimais dalinosi režisierius. Kartą Ryanas pasikvietė Nicką, tuo pat metu kai vyko "Užrašų knygutės" filmavimų įkarštis ir paprašė pakeisti pagrindinę aktorę, nes su Rachel šiuo metu jis negali vaidinti. "Im just not getting anything from this". Kad filmavimai tęstųsi sklandžiai aktoriai turėjo pereiti savotišką santykių terapiją. Režisierius iš tiesų buvo pasamdęs santykių terapeutą.

Režisierius pamena akimirkų, kai abu aktoriai pradėdavo aistringai ir garsiai kivirčytis tiesiog filmavimų metu ir tai tikrai nebuvo vaidyba. Tačiau po kivirčų sekė stulbinančiai įtikinamos meilės ir neapykantos scenos. Taigi aktorių santykiai persikėlė į ekraną, arba personažų kivirčai paveikė pačius aktorius. Vis tik Ryanas gerbė Rachel, dėl to, kad ji nepasidavė ir laikėsi įsikibusi savo herojės vertybių. Taigi tiek aktoriams, tiek ir kūrėjams nebuvo taip lengva pasakoti šią "meilės užrašų" istoriją. Aistringas aktorių ir jų herojų pyktis persikėlė ir už filmavimo aikštelės ribų. Šis aistringas abiejų aktorių temperamentas paskatino juos net keturis metus, su pertraukomis draugauti ir skirtis. Mane jie primena Al Pacino ir Diane Keaton 17-os metų draugystę. Jie taip pat pykosi ir taikėsi filmuodamiesi "Krikštatėvio" trilogijoje.

Kad ir kokie pykčiai bei aistros lydėjo "Užrašų knygutės" filmavimus, Rachel ir Ryanas sukūrę įsimintiną meilės istorija. Dar ir po dešimt metų mes ją su malonumu ir ašaromis akyse tebeskaitome.

"Jei tu paukštis, tai ir aš paukštis",

Visados su jumis kino mechanikas Toto.