Prarasti ir paprasti „priešmirtiniai“ interviu

Sveiki Kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Šiandien jums pristatysiu žinomiausius vardus ir jų prarastus interviu. „Blank on blank“, tai skaitmeninė studija įsikūrusi Brukline. Jų misija: išsaugoti, ir (per)vaizduoti prarastus interviu su žinomiausiomis pasaulio asmenybėmis. Pasiklausykite bent 4, prarastų ir iš naujo atrastų pokalbių, apie laimę, gyvenimą ir vaidmenis.

PBS studijos pagalba, šie interviu įgavo žaismingą ir prasmingą formą. Žurnalistai, kurių seni ir pamiršti įrašai dūlo kur nors stalčiuose, perkeliami į virtualiąją erdvę. Išsaugoti pokalbiai, ikoniškos asmenybės, parašyti ir įrašyti straipsniai, visa tai prieiname tiesiog kompiuterio ekrane. „Blank on Blank“ redakcijos žurnalistai rašo tokiems garsiems leidiniams kaip WIRED, Esquire, Rolling Stone, Fast Comany, Spin ir the Boston Globe. Taigi įsitaisykite, žiūrėkite, įsiklausykite ir gal išmoksite ką nors vertingo. Tai tarsi prarastos, išėjusių kūrėjų pamokos. Kai kur net įmanoma išgirsti kasečių ir juostų spragsėjimą.

Kadangi kinuose vis dar sukasi „Monako Princesės“ juosta, priminkime vieną iš Grace Kelly prarastų ir (per)kurtų interviu. Pasiklausykite gracingosios Monako Princesės išpažinties ir istorijos apie susitikimą su JAV prezidentu J.F Kenedžiu.

„Jis staiga pasisuko į mane ir paklausė: Ar jūs dėvite Givenchy? Aš atsakiau: Esate toks nuovokus, ponas Prezidente. Iš kur žinote?“ (1965 Birželio 19 d. Paul Gallico interviu Monako rūmuose)

Mes nebeturime jau nebeturim nei vilties ( Bob Hope) nei pinigų (Johnny Cash). O kas toliau? Prisiminkit dar vieną pamirštą ir archyvuose dūlantį interviu su vienu iš įtakingiausių 20 amžiaus muzikos kūrėju Johnny Cash.

„Aš tik viliuosi ir medžiosiu, kad mirsiu su batais.“ (1996 metų Barney Hoskyns interviu).

Prieš 6-erius metus mus palikę Heath Ledger, dalinasi savo žaismingų vaidmenų patirtimi. Kaip gera kartais išgirsti tokį mielą „Jokerio“ balsą. Šiame pokalbyje jis pasidalins intymiais ir butiškais prisiminimais apie „Kuproto kalno“ filmavimus ir gyvenimą mažame namelyje su mylimąja Michael Williams.

„Žodžiai skirti tam kad pasislėptume...“ (2005 ruduo, Chirstine Spines interviu).

Paskutinysis prarastas pokalbis, su neseniai mus paliksiu legendiniu kino aktorium Philip Seymour Hoffman. Šiame pokalbyje jis pasakoja mums apie laimę, gyvenimą, vaikų auginimą ir bandymą išlikti.

„Mokėjimas numirti, tai mokėjimas gyventi“ ( Pokalbiai su Simon Critchley 2012 metų Gruodžio 22 d.)

Tokie visai paprasti, žemiški interviu su žymiausiomis, mus jau palikusiomis asmenybėmis. Ar išmokote džiaugtis gyvenimu akimirkomis?

Visados Jūsų besiklausantis, kino mechanikas Toto