Bado žaidynės ir Tailando protestuotojai

Sveiki (dar kartą) Kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Kas galėjo pagalvoti, kad kino revoliucijos įkvėps tikrus protestus. Birželio 1 dieną, Tailando sostinėje Bankoke, prasidėjo masinės demonstracijos. Sujudimai Bankoke ir nepasitenkinimas vietine valdžia, įgavo kitokį atspalvį. Demonstracijų dalyviai pasinaudojo filmo "Bado žaidynės" protesto ženklu. Trys į viršų iškelti ir sukryžiuoti pirštai.

Epiškai kultinė "Bado žaidynių" trilogija ir maišto ženklas, simbolizuoja pasipriešinimą bet kokioms totalitarinėms jėgoms. Filme ši ženklas išreikškia padėką ir bado žaidynių dalyvių palaikymą. Kol filme personažai ruošiasi mirties žaidynėms, Tailando protestuotojai reikalauja rimtų permainų.

Aktyvistų grupė iš Bankoko surengė flashmobą vietiniame prekybos centre, taip norėdami pademonstruoti savo nusiteikimą prieš vietos valdžios politinius sprendimus. Planuojam rengti tokio pobūdžio demonstracijas visam Tailande.

Taigi kol Tailandas virsta šiuolaikiniu Panemu, kuris dar nesuskirstytas į rajonus, protesto ženklas simbolizuoja tylią bet aktyvią kovą prieš neteisingus politinius sprendimus. Šie sujudimai Tailande pradidėjo dar Gegužės 22 d, kuomet įvyko svarbus perversmas vietos valdžioje. Šiuo metu Tailande paskelbta komendanto valanda, ribojami masiniai žmonių susibūrimai, beveik kaip "bado žaidynėse". O kas toliau?

Tailande pradėta riboti prieiga prie užsienio žiniasklaidos šaltinių, kurie atvirai ir viešai kritikavo šios šalies valdžią. Tailando politikai net pradėjo kalbėti apie galimą socialinių portalų cenzūros įvedimą. Kol 3 dalies „Bado žaidynės. Strazdas giesmininkas." filmavimai beveik baigėsi, o gerbėjai laukia premjeros, realios kovos dar tik prasideda. Ketnei (akt. Jennifer Lawrence) stojant į kovą prieš Panemo valdžią, Tailando gyventojai stoja prieš savąją ir jau visur galim pamatyti tuos protesto ir palaikymo ženklus ( tris į viršų iškeltus ir sukryžiuotus pirštus).

Laikau iškėlęs tris sukryžiuotus pirštus, Jūsų Toto.

[gallery link="file" columns="4" ids="55982,55983,55984,55985"]