Kokie mes buvome “pirmadieniais”: serialo “21 jump street” aktoriai

Sveiki Kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Visai pamiršau, "Nevykėliai po priedanga 2" ir vėl slapstysis nuo birželio 13 d. Jei neprisimenat kaip baigėsi pirmoji dalis, dar turite laiko prisiminti. Tuo tarpu aš priminsiu kaip atrodė originaliojo TV serialo "21 jump street" aktoriai. Šis serialas ir užvirė visą košė. Praėjus lygiai 21-iems metams nuo paskutinės serialo serijos, kino kūrėjai Philas Lordas ir Christopheris Milleris nusprendė perkelti šią šmaikščią kriminalinę istoriją į didžiuosius ekranus. Taigi 90-uosius metus menanti priedanga jau antrą kartą įgaus naujų spalvų. Bet apie viską iš eilės.

90aisiais metais "21 jump street" arba "nevykėlių po priedanga" istorija tapo tikru TV hitu. Tuo metu mažai kam žinomi aktoriai, tame tarpe ir Johnny Deppas, dar tik pradėjo eiti savo ilgu ir sėkmingu ( kai kuriems ir nelabai) karjeros keliu. Jauni ir daug žadantys policijos pareigūnai slėpėsi po studentiška priedanga. Jie sprendė vidurinės mokyklos ir koledžo bendruomenės problemas bei nusikaltimus.

Taigi kaip policininkai, po studentų ir mokinių priedanga , atrodė "pirmadieniais" ir kaip atrodo dabar.

Kur pasuko serialo "21 jump street" aktorių karjeros keliai:

Johhny Deppas- ryškiausia, spalvinga A-klasės žvaigždė- pareigūnas Tomas Hansonas

JD-Then-Now1

Tada: Johnny Deppas, pareigūnas Tomas Hansonas, 80-aisiais buvo tikra pop ir TV ekrano ikona. Merginos jau tuo metu alpo dėl dailaus ir jauno aktoriaus. Vaidindamas vieną iš pagrindinių "21 jump street" personažų, Deppas suvokė tikrąjį pašaukimą, kiną. Televiziją ir serialai ne jam. Pasibaigus 6-ių metų kontraktui su serialo kūrėjais, Deppas pagaliau skyrė visą dėmesį išskirtiniems kino personažams. Bet kaip sakoma, visa tai jau istorija.

Dabar: 3 Oskarų nominantas, šiuo metu laikomas viena iš didžiausių kino žvaigždžių. Greta populiariausių, didelio biudžeto filmų, tokių kaip "Karibų piratai", Deppas pastoviai dirba su kino keistuoliu Timu Burtonu. Deppas yra plataus spektro aktorius. Jis niekados nevaidina skirtingų personažų su ta pačia kauke. Žinoma kaip ir kiekvieno aktoriaus karjeroje, tarpe ryškių personažų, įsimaišė ir keletas nesėkmingų bandymų. 2014-2016 metais Deppas vaidins net 7 skirtinguose filmuose.

Beje: J.Deppas pasirodė ir pirmoje "Nevykėliai po priedanga" dalyje

Holly Robinson Peete- pareigūnė Judi Hoffs

HRP-Then-Now

Tada: Holly Robinson Peete jau 9 deš. pabaigoje buvo ryški ekrano žvaigždė. Aktorinę karjerą pradėjusi dar vaikystėje šiame seriale ji dar labiau suspindėjo. Holly suvaidino ne tik 44-iuose "21 jump street" epizoduose, bet ir įdainavo pagrindinę serialo "Jump" dainą ( kartu su Johnny Deppo ir Peterio DeLuiseo pritariamaisiais vokalais). Ir kas galėjo pagalvoti?

Dabar: Nuo "21 jump street" laikų, Peete netapo pirmo ryškumo žvaigžde, tačiau iš kino industrijos visiškai nepasitraukė. Ji vaidino tokiuose kino ir TV projektuose kaip "Hangin with Mr. Cooper","Love, Inc.","For Your Love","Mike & Molly".

Beje: kartu su Johnny Deppu, Peete pasirodė ir serialo perdirbinyje "Nevykėliai po priedanga".

Peteris DeLuiseas- pareigūnas Dougas Penhallis

PD-Then-Now

Tada: ištikimiausias Tomo Hansono ( J. Depp) partneris. Jis buvo vienas iš šmaikščiausių "21 jump street" personažų. Visados sąmojingas, įžvalgus P.DeLuise po šia juoko priedanga slėpė gilų liūdesį. Pareigūnas Dougas Penhallis visados atsidurdavo dėmesio centre.

Dabar: Kur jį sutiksime šiandien? Po serialo sėkmės, Peter DeLuise ir toliau sukosi TV serialų arenoje. Vis tik nuo aktorinės karjeros jis perėjo prie režisūros. Vienas iš sėkmingesnių DeLuise vaidmenų, seriale "SeaQuest 2032". Nuo 90-ųjų iki dabar jis režisuoja įvairius, skirtingo žanro, TV projektus. Kartus su "21 jums street" kolegomis jis taip pat pasirodė pirmoje "Nevykėliai po priedanga" dalyje.

Dustinas Nguyenas- pareigūnas Haris Trumanas Iokis

DN-Then-Now

Tada: Dustino Nguyeno aktorinis debiutas kriminaliniame seriale "Magnum, P.I" nuvedė jį tiesiai į "21 jump street nuovadą". Jo suvaidintas pareigūnas Harris Trumanas Iokis, visados elgdavosi preciziškai, todėl dažnai ir nepritapdavo prie policininkų po priedanga komandos.

Dabar: Nguyeno karjera nepasuko dramatiškai sėkminga kryptimi. Jis ir toliau vaidino panašaus žanro TV serialuose ( "T&A fest V.I.P","General Hospital", "Highlander", "SeaQuest DSV"). Šiuo metu jis vaidina, režisuoja ir rašo.

Stevenas Williamsas -- kapitonas Adamas Fulleris SW-Then-Now

Tada: Prieš "21 jump street" serialo sėkmę Stevenas Williamsa vaidino kitame kriminaliniame TV seriale "The Equalizer", tačiau Kapitono Adamo Fullerio vaidmuo laikomas vienu iš sėkmingiausių ir įsimintiniausių. Kaip policininkų po priedanga vadas, jis likdavo nesuprastas. Vis tik ilgainiui Fulleris tapo komandos tėvu, kuriuo pareigūnų komanda pasitikėdavo.

Dabar: Williamsas sugebėjo išlaikyt pastovią ir gana sėkmingą karjerą tiek kine, tiek ir televizijoje. Galbūt sutikote jį bent viename X-failų epizode. Williamsas taip pat vaidino tokiuose TV projektuose kaip Stargate, The Bernie Mac Show ir Supernatural". "Kapitonas Fulleris" nepraleido progos pasirodyti ir didžiuosiuose ekranuose kaip Paslapčių meistras filme "Jack and the Giant Slayer".

Salas Jenco - techninės priežiūros inžinierius "Blowfish" Banducciis

SJ-Then-Now

Tada: Vienas iš seniausių ir geriausių Johnny Deppo draugų, netikėtai gavo charakteringojo "Blowfish" Banducciio vaidmenį. Jo įkūnytas, techninės priežiūros inžinieriaus personažas, suteikė serialui šmaikštumo ir lengvumo. Nors jis nebuvo vienas iš pagrindinių "21 jump street" veikėjų, jo pasirodymai buvo dažni ir visuomet juokingi.

Dabar: Šiuo metu Jenco niekur nevaidina. Paskutiniai ryškesni jo vaidmenys sugrąžintų mus dar į 1998 metus. Būtent tais metais Jenco pasirodė greta seno draugo Johnny Deppo ir Alo Pacino, filme "Donis Brasco".

Richardas Grieco - pareigūnas Dennis Bookeris

RG-Then-Now

Tada: Grieco, skirtingai nei jo kolegos, savo karjerą pradėjo kaip modelis. Dirbęs su Armani, Clavin Klein ir Chanel mados namų dizaineriais, jis nusprendė pasukti aktoriniu keliu. Pirmąjį vaidmenį Greico gavo ilgus metus rodytame TV seriale "One Life to Live". Vis tik didžiosios sėkmės jis sulaikė suvaidinęs pareigūną Dennį Bookerį. Pasibaigus "21 jump street" sutarčiai, Greico dar vieną sezoną vaidino pareigūną Bookerį, serialo tęsinyje "Booker".

Dabar: Po "21 jump street" sėkmės, Grieco vaidino beveik negarsiuose, B-klasės, filmuose. Galbūt jį matėte, bent akies krašteliu, filme "Night at the Roxbury". Vieną iš geresnių vaidmenų jis suvaidino seriale "Veronica Mars". Po šio serialo Grieco ir toliau tęsia karjerą vaidindamas B-klasės filmuose. Michaelas DeLuiseas - pareigūnas Joey Penhallis

MD-Then-Now

Tada: Tikrasis serialo "21 jump street" kolegos Peter DeLuise brolis, aktorinę karjerą pradėjo dar 1979 metais, suvaidinę filme "Hot Stuff", kartu su savo tėvu Dom DeLuise. 80-aisiais Michaelo TV vaidmenų sąrašas buvo gana ilgas. 1989 metais ( mano liaupsinamame seriale) jis suvaidino pareigūną Joey Penhallį, savo tikrojo brolio brolį.

Dabar: Po serialo sėkmės, jo karjeros kelias buvo gana tiesus. Michaelas ir toliau vaidino kine ir karts nuo karto pasirodydavo televizijoje. Galbūt prisimenat jį iš tokių 90-ųjų filmų kaip "Encino Man" ir Waynes World". Fredericas Forrestas - Kapitonas Richardas Jenko

FF-Then-Now

Tada: Ir pabaigai, Kapitonas Richardas Jenko, jį suvaidinęs aktorius Fredericas Forrestas jau tada buvo garsi kino ikona. Jo vaidmenų reziume buvo bene viena iš ilgiausių. Dar prieš serialą jis buvo nominuotas Oskarui už antraplanį vaidmenį filme "The Rose". Manoma, kad būtent dėl šio aktoriaus Johnny Deppas ir sutiko vaidinti pareigūną Tomą Hansoną. Deja Forrestas suvadino tik keliuose "21 jump street" epizoduose. Jo personažas sulaukė per greitos mirties.

Dabar: Kine vaidinęs beveik 40 metų, Forrestas išėjo į pensiją 2006-aisiai. Vienas iš paskutiniųjų jo vaidmenų Seano Penno politinėje juostoje "All the Kings Men".

Kaip matote ne visi garsiojo 90-ūjų metų serialo aktoriai sulaukė tarptautinio pripažinimo. Dauguma jų taip ir liko beveik nepastebėtais, B-kalsės aktoriais. Vienintelis Deppas sulaukė šlovės ir įrodė mums koks jis yra spalvingas ir talentingas.

"Nevykėlių po priedanga" laukiantis, kino mechanikas Toto.