Collin Firth “Atpildas”

Sveiki Kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Šiandien rašau jums laišką keliaudamas traukiniu į kinotekišką nežinią. Visai greit, jau liepos 18 dieną, mes visi keliausim geležinkeliais į dramatiškus ir tikrus kino seansus. "Atpildas" ( ang. "The Railway Man"), tai biografinė, vieno karininko gyvenimo juosta, jauno brito nelaisvės, psichologinių traumų ir keršto troškimo istorija. Filmo veiksmas nukels mus atgal į antro pasaulinio karo metus. Sugrįšime atgal į Birmą, kai buvo statomas "Mirties geležinkelis".

[gallery link="file" ids="55950,55951,55952"]

Keliausime šiuo geležinkeliu per kelis laikmečius. Erikas Lomax, tai išskirtinė asmenybė, kurio gyvenimo istorijos nevalia pamiršti. Jaunąjį Eriką ( akt. Jeremy Irvine) lydėsite klaidžiais Birmos keliais, tuo tarpu subrendęs Erikas ( akt. C.Firth) niekaip nesusitaikys su praeities šešėliais. Vienintelis atpildas ir keršto troškimas privers jį sugrįžti atgal į Birmą.

Karo metais patirti kankinimai ir nelaisvė, sutraumavo jauną britų karininką, tik sulaukęs brandos jis ryžosi susitikti akis į akį su vienu iš pagrobėjų, japonų generolu Takashi Nagase (akt. Hiroyuki Sanada). Padedamas geriausio draugo Finlėjaus (akt. Stellanas Skarsgardas) ir ištikimos ir atsidavusios žmonos Pati (akt.Nicole Kidman), Erikas sulauks atpildo valandos.

Tikrais faktais paremtoje biografinėje juostoje pirmą kartą išvysite ilgai slėptas, siaubingas "Mirties geležinkelio" statybas. Jų metu žuvo apie 100 tūkst. darbščiausių vyrų ir moterų. Sudėtingos sąlygos, karo grėsmė ir siaubinga nelaisvės patirtis. Tik 1995-aisiais metais visus šiuos siaubus patyręs E.Lomaxas nusprendė paviešinti savo nelaisvės ir kančių istoriją.

Nuo vaikystės Eriką žavėjo traukiniai, tačiau tik patekęs į Japonų nelaisvę ir verčiamas dirti prie "Mirties geležinkelio", savo vaikystės svajones jis pamiršo. Sunkios darbo sąlygos, fizinės bausmės- karo veteranas įveikė visus karo siaubus ir grįžo atgal į gimtąją šalį. Deja šio filmo premjeros Erikas nesulaukė, 2012-ųjų vėlyvą rudenį "geležinkelietis" paliko mus su savo tikra kančios istorija.

C.Firth, suvaidinęs brandųjį Eriką, apie šią istoriją atsiliepė taip: "Mes pamirštame, kaip patirti išgyvenimai mus pakeičia. Kine retai pamatysite istoriją ir vieno žmogaus emocinius išgyvenimas praėjus dešimtims metų. Tai vieno žmogaus kančios paveikslas. Kaip ta kančia pakeitė jo santykius su aplinkiniais."

Keliose šalyse ir kontinentuose ( Škotija, Tailandas, Australija) nufilmuota atpildo juosta, kinuose pasirodys jau liepos 18 diena.

Visados su jumis, dramatiškose kelionėse pasiklydęs, kino mechanikas Toto.