Dar nematyti geriausių kino festivalių filmai

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Nors šiais metais po tarptautinius kino festivalius keliavau tik mintimis, girdėjau daug gerų atsiliepimų ir atgarsių. Sudarysiu jums dar nematytų, gal negirdėtų, bet tikrai išskirtinių, festivalinių filmų repertuarą. Ne visi filmai pelnė geriausiųjų titulą, tačiau tai nereiškia, kad jie yra kažkuo prastesni. Pradedu pildyti neprastų ir tikrai keistų siaubo, fantastikos ir veiksmo filmų sąrašą. Jei pavargot nuo kino teatrų hitų ir tų pačių aktorių veidų, atraskite nepriklausomas, žanrines kino alternatyvas. Pateiksiu jums trumpus 18-iolikos filmų aprašymus, vizualius anonsus bei interviu.

"Kai gyvūnai sapnuoja" ("When Animals Dream")

Šių metų Kanų kino festivalio žiūrovus ir komisijos narius nustebinusi siaubo juosta "Kai gyvūnai sapnuoja" kažkuo primena 2008 metų Švedų dramą "Įsileisk mane vidun", tik vietoj vampyrų čia sutiksite vilkolakius. Istorija tokia: Šešiolikmetė Mari gyvena mažoje saloje ir kartu su tėvu slaugo sunkiai sergančia motiną. Rutinišką šeimos idilę nutraukia netikėtos mirtys. Mari staiga pajunta keistus savo pačios kūno pasikeitimus.

"Balsai" ("The Voices")

Vienas iš laukiamiausių 2014-ųjų Sundance festivalio filmų, tamsus, juokingas ir beprotiškas. Istorija tokia: Nesusipratęs gamyklos darbuotojas klausosi savo šuns ir katės patarimų. Tokie balsai ir patarimai priveda vaikiną prie atsitiktinės bendradarbio žmogžudystės.

"Darnumas" ("Coherence")

2013 "Fantastic Fest" riboto leidimo filmas, kurį tikrai būtų įdomu pamatyti. Istorija tokia: Astronominės anomalijos pasirodymo naktį aštuoni draugai surengia vakarėlį. Visai greit jiems teks susidurti su sudėtingais ir realybę iškraipančiais įvykiais.

"Jis seka" ("It Follows")

Ir vėl 2014-ųjų Kanų kino festivalio programos filmas apie lytiniu keliu plintančius prakeiksmus. Istorija tokia: 19-metei Jay šis ruduo turėjo būt skirtas mokslams, vaikinams ir žinoma savaitgaliams prie ežero. Tačiau po vienos "nekaltos" meilės nakties, mergina pradeda lankyti vizijos ir keistas jausmas, kad ją kažkas seką. Jay ir jos draugės bandys išsiaiškinti kokia šių vizijų priežastis ir kaip pabėgti nuo siaubo.

"Svečias" ("The Guest")

Ir vėl 2014 metų Sundance festivalis. Šį kartą siaubo juosto fanatikas Adam Wingard ir vėl bando mus išgąsdinti. Istorija tokia: kareivis susipažįsta su Petersonų šeimą. Jis apsimeta jų sūnaus artimu draugu, to paties sūnaus, kuris žuvo kare. Petersonai jį priima į svečius, tačiau gretai jų namuose prasideda žudymai.

"Signalas" ("The Signal")

Dar viena 2014-ųjų Sundance festivalio komisijos puikiai įvertinta juosta. Tai pakankamai gerai sutiktas, bet mažai aprašinėjamas mokslinės fantastikos filmas. Istorija tokia: trys koledžo studentai išsiruošia į kelionę aplink Amerikos pietvakarinį regioną. Kelionės metu jie turi nusukti į šoną, nes surado kompiuterių genijų, kuris įsibrovę į MIT sistemą ir išviešino slaptus dokumentus.

"Gyvenimo po Beth" ("Life after Beth")

Kitas 2014- ųjų Sundance festivalio siaubo perlas. Abrey Plaza iš "Parks and recreations" vaidina zombę ir ko daugiau galime tikėtis? Istorija tokia: Zachas nekaip nesusitaiko su netikėta merginos, Beth mirtimi. Bet kai ji prisikelia iš numirusiųjų, jis laiko tai puikia proga išsakyti merginai viską, ko jis negalėjo pasakyti kai ji dar buvo gyva.

"Roveris" ("The Rover")

Šių metų Kanuose Britų vampyras (atsiprašau) aktorius, Robertas Pattisonas pasirodė net dvejuose filmuose. Šį kartą "Gyvūnų karalijos" režisierius pasakoja istoriją apie post-apokaliptinę Australiją. Siužetas toks: praėjo dešimt metų nuo paskutinės didžiosios ekonominės krizės, vienas aršus ir tvirtas buvęs karininkas ieško vyrų, kurie pagrobė jo didžiausią turtą. Kol jis keliauja po nusikalstamą Australiją, įkompaniją jis pasiima vieną jauną ir psichologiškai sužalotą vaikiną.

"Mano kilmė" ("I Origins")

Sugrįšiu prie 2014-ųjų Sundance festivalio, kur pasiklydo Glenas (Steven Yeun) iš "Walking Dead". Tai filmas apie religijos ir mokslo konfliktą. Istorija tokia: molekulinės biologijos specialistas ir jo laboratorijas partneris suranda įrodymų, kurie gali iš pagrindų pakeist visuomenę ir jos požiūrį į pasaulio sutvėrimą.

"Babadukas" ("The Babadook")

Kaip matote 20014-ųjų metų Sundance festivalyje tikrai netrūko siaubo. Monstras Babadukas, tai dar vienas siaubingas padaras, kurio turėtų prisibijoti vaikai. Siužetas toks: vieniša našlė, po kraupios vyro mirties, kovoja su sūnaus baimėmis. Jis bijo monstro klaidžiojančio namo koridoriais. Tačiau moteris monstrais netiki, ji mano, kad viską galima paaiškinti sveiku protu.

"Bjaurybė" ("Creep")

Mažiau žinomame Austino valstijoje rengiamame SXSW muzikos, kino ir konferencijų festivalyje buvo pristatytas dar mažiau žinomų kūrėjų darbas. Čia rodoma "realių"įvykių filmuota medžiaga, tačiau ją sunku įžiūrėti. Siužetas toks: video kūrėjas priima vienos darbo pasiūlymą, kurį aptiko "Craigslist" puslapyje, jis privalo keliauti į tolimą kalnų miestelį. Čia jis sutinka užsakovus, bet jie ne tokie draugiški ir žmogiški kaip galvojo video kūrėjas.

"Medaus mėnuo" ("Honeymoon")

Tai dar vienas SXSW festivalio programos filmas, kuriame vaidina raudonplaukė Ygritte iš "Game of Thrones". Ir šiame filme ji pasiunta. Istorija tokia: naujavedžiai Paulas ir Bea planuoja savo medaus mėnesį praleisti atokiame miško namelyje. Tačiau jų romantiką nutraukia keisti įvykiai. Šalia jų namelio pasirodo keisto šviesos, dingsta pati Bea, vėliau ji sugrįžta, tačiau visiškai sužalota ir keistai besielgianti.

"Lemtis" ("Predestination")

Tęsiu 2014-ųjų SXSW festivalio apžvalgą. Rašytojo Robert A. Heinlein trumpos fatastinės istorijos laisva interpretacija ir adaptacija. Kokia tai istorija: keliaujantis laiku "Laikinasis Agentas" gauna paskutinę užduotį. Jis privalo surasti ir įtikinti vieną nusikaltėlį, kurį vaikėsi laike rate.

"Amžinieji žmonės" (The infinite men")

Rodos 2014 metų SXSW festivalio programa niekaip nesibaigia. Tai dar vienas fantastinis filmas apie keliones laiku, tik kiek lengvesnis. Istorija tokia: vaikinas turi vieną tikslą, suplanuoti patį romantiškiausią savaitgalį, tačiau šie planai įkalina jo merginą amžinoje ir nesibaigiančioje laiko kilpoje. Ar ne Kaufmaniškas scenarijus?

"Atvertas langas" ("Open Window")

Taip ir vėl keliauju po šiuometinio Austino SXSW festivalio repertuarą. Žavusis hobitas Frodas, Elijah Woodas vaidina keistoje justoje apie netikėtai surastą filmuotą video medžiagą ( siužetas kažkur girdėtas). Kas naujo: Aktorė Jill atmeta Nick pasiūlymą pavakarieniauti, galbūt todėl kad vaikinukas tik dar vienas nesuaugęs jos gerbėjas. Vis tik Nickas laimėjo internetinį konkursą ir rankų nenuleis kol nesusitiks su svajonių mergina. Chordas apsimetinėja Jill kompanijos vadybininku ir bando padėti Nickui. Taip jie klaidžioje kompiuteriniais labirintais kol atranda...

"Kosminė stotis 76" ( "Space Station 76)

Paskutinė SXSW festivalio rekomendacija. Kaip atrodys ateitis jei pažvelgsime į praeitį. Siužetas toks: komiškas 1970-ųjų kompanija susiruošia į kosminę ekspediciją, kurioje tikisi įveikti į žemę lekiantį asteroidą.

"Ką mes veikiame šešėliuose" ("What we do in the shadows")

Sugrįžtu į 2014-ųjų metų Sundance festivalį. Jamaine Clement vaidina komišką vampyrą. Siužetas paprastas: Viago, Deaconas ir Vladislavas yra trys (ne)paprasti kambariokai. Jie tik stengiasi įveikti gyvenimo kliūtis, tokias kaip amžinas gyvenimas ir pastovus kraujo troškimas.

"Cooties"

Ir pabaigai neišverčiamasis, šių metų Sundance kino festivalio, hitas ( o gal ir nelabai). Ir vėl Elijah Woodas? ir šį kartą jis nusifilmavo keistokoje juostoje. Bet istorija paprasta: paslaptingas virusas įkalini vidurinės mokyklos mokinius ir mokytojus. Vaikai pamažu virsta siaubūnais.Vienas drąsus herojus, mokyklos mokytojas suburs komandą, kurie kovos prieš įtūžusius vaikus-monstrus.

Ar išgąsdinau ir suintrigavau?

Visados jūsų festivalinis kino mechanikas Toto.