“Inside Heath Ledger” – (Ne)atrastas Joker dienoraštis

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Neseniai siunčiau jums laišką su Guillermo del Toro filmų iliustracijomis ir užrašais, bet kaip aš galiu pamiršti, vieną iš savo kino klajonių kompanionų? Taigi šį kartą rašau jums ir siunčiu Heath Ledger prarastą ir (ne)atrastą Joker dienoraštį. Koks, tai dienoraštis, ar atsisveikinimo laiškas? Didžiosiomis raidėmis atsisveikinęs velionis Australų aktorius Ledgeris, paslėpė savo metodinį, pasiruošimo vaidmeniui žurnalą. Gal vieniems jis velionis, bet aš jam vis dar siunčiu laiškus, panašiai kaip ir jums. Bet šiame laiške ne apie mane ir mano išpažintis. Kino mechanikas Toto atverčia jums Joker dienoraštį.

Šį Joker dienoraštį Ledgeris rašė ruošdamasis „Tamsos riterio“ tamsiausiam ir paskutiniam „užbaigtam“ vaidmeniui. Heath‘o tėtis Kim‘as pirmą kartą viešai atvertė šio dienoraščio lapus. Jūs taip pat galite pavartyti Ledgerio dienoraštį dokumentiniame filme „Per jaunas numirti“. Taigi, kaip mano nebylusis korespondentas ruošiasi įsimintiniausiam blogiečio vaidmeniui? Viename iš interviu pats Ledgeris užsiminė: „Išbuvau Londono viešbutyje apie mėnesį, visiškai atsiribojau, užsirakinau ir pradėjau vesti nedidelį dienoraštį“. Taigi šį dienoraštį ir matote mano atsiųstose nuotraukose.

[gallery link="file" columns="8" ids="55723,55724,55726,55722,55728,55725,55729,55730"]

Jei nuotraukos pernelyg išblukę, siunčiu jums ir video medžiagą, kurioje Joker dienoraštis parodomas pirmąjį kartą. Vis tik ši metodinė priemonė nėra tik tekstuali , tai tarsi iškarpų albumas, kuriuos ir mes klijavome vaikystėje. Tačiau nėra nieko vaikiško Ledgerio dienoraštyje, tik profesionalumas ir (susi)gyvenimas su vaidmeniu. Žurnalo viršelyje užrašas „The Joker“ ir nuotrauka su drambliu ir maža mergaite dėvinčia kepuraitę. Taigi negalime nekalbėti apie dramblį kambaryje. Tarp trumpų užrašų slepiasi Alekso iš „Prisukamo apelsino“ nuotrauka, užrašas „Got milk?“, keletas iškarpų iš Batmemo komiksų ir žinomą klounai.

Joker dienoraštis slepia ilgas pasiruošimo vaidmeniui valandas. Nenuostabu, kad būtent šis vaidmuo pelnė Ledgeriui Oskarą (deja po tik po mirties). Šioje trumpoje dokumentinio filmo ištraukoje sunku perskaityti tekstus, bet galime įžvelgti ikonines frazes ir pasiruošimus įspūdingiausioms scenoms („Why so serious? „Hospital room“). Nepykit, kad neverčiu tekstų, nes aktorinio talento, emocijų ir originalių kino citatų išversti negalima, tai nusikaltimas.

“I don’t want there to be any hard feelings between us, Harvey. When you and Rachel were being adbucted, I was sitting in Gordon’s cage. I didn’t rig those charges.”

Kim‘o Ledger‘io mintys:

Istorija (ne)paprasta: Tai Joker dienoraštis. Tam kad įsikūnytų į personažą, Heath‘as savaitėms užsidarė viešbučio kambaryje. Jis dažnai taip elgdavosi, panirdavo į savo personažus, bet šį kartą jis persistengė, kad nebegalėjo išnirti...

Ligoninės scena ypatingai įdomi, nes vaikystėje Heath‘o sesuo Kate aprengdavo jį seselės rūbais. Kaip ir filme taip ir gyvenime Heath‘as buvo šmaikštus.

Štai tokios Heath‘o Ledger‘io pasiruošimo vaidmeniui iliustracijos....

Visados su jumis kino mechanikas ir juokdarys Toto.