Kas piešia kino filmų iliustracijas, arba Da Vinci’iškas Guillermo del Toro

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Ir vėl jums rašau iš savo mažos, seno kino teatro, projektorinės. Šį kartą mane sudomino ne judantys naujų ar senų filmų kadrai, bet neretušuotos ir dar neredaguotos, pirminės kino kūrėjų idėjos. Turbūt dar nekartą sugrįšiu prie kinematografinių skečų. Siunčiu jums keletą Guillermo del Toro filmų iliustracijų. Filmavimams dar neprasidėjus režisieriai, scenografai, kino menininkai, dalinasi vizualiomis, būsimo filmo, idėjomis.

Guillermo del Toro filmai žiūrovus gąsdina, pravirkdo ir tikrai sujaudina. Nepaisant jų populizmo ir specialiųjų efektų „sotumo“, šis meksikiečių režisierius nepamiršta pamaitinti mūsų vizualiosios sielos. Neneigsiu ir mane jis kartais pamaitina, o jus?

Ar dar prisimenat fantastiškai gąsdinančią karinę siaubo dramą? Ar vaikščiojot „Pano labirintais“? Ar kovojote vasarą su Kaidžiu monstrais? Ar kovojote kartu su demonais prieš politinius siaubūnus? Del Toro filmai įtraukia mus į fantastines ir žūtbūtines kovas, o Toto, kino mechanikas, įtraukia jus į šią vizualią korespondenciją.

Guillermo del Toro laikomas vienu iš vizualiausių ir išradingiausių šių dienų režisierių. Skirtingai nei Paul Thomas Anderson, kuris tobulai suplanuoja ir subalansuoja vizualųjį savo filmų pradą, ar Alfonso Cuarón, kurio Gravitacija pareikalavo hyper-realistiško filmavimo metodo, del toro kuria filmus ne šiame pasaulyje. Jo tvirtas pagrindas yra fantastika. Taigi neįmanoma pamiršti jo demoniškai vizualių personažų.

[gallery link="file" columns="5" ids="55716,55717,55718,55719,55715"]

2013-ųjų metų pabaigoje Guillermo del Toro išleido specialią iliustracijų knygą „Smalsumo kabinetas: mano užrašai, kolekcijos ir kitos priklausomybės“. 256-ių puslapių iliustracijų knygoje kietais viršeliais, rasite del toro užrašus, kuriuose režisierius vystė daugybę savo monstriškų filmų istorijų. Jo iliustruoti užrašai kažkuo primena da Vinci kodus. Rodos smulkūs, tvarkingi užrašai bei detaliai vizualūs skečai, įamžina del Toro idėjas, prieš joms išnykstant. Panašiai kaip ir mano laiškai Jums įamžinami kinotekoje....

Pasiklyskite ir jūs del toro fantazijos labirintuose,

Visados su jumis kino mechanikas del Toto.

P.S ir pabaigai, šiek teik vizualinių Del toro košmarų. Gero žiūrėjimo.