Atversta “Gustavo enciklopedija”

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Negalvokite, kad mane domina tik seni užsienio filmai. Kaip bebūtų keistą net ir toks personažas kaip aš, Toto, gyvenu Lietuvoje, tik retkarčiais turistauju svetimuose kino teatruose. Kaip kino mechanikas, stebiu kino lankytojų statistiką bei jų filmų pasirinkimus. Jau ne pirmus metus girdžiu, jog lietuviškas kinas merdi. Netiesa, tarp keleto populistinių filmų, į didžiuosius ekranus prasiveržia ir kino briliantai, laimikiai. Kol „Redirected“ neapleidžia Lietuvos kino salių, aš domiuosi ateinančiomis lietuviškomis premjeromis. Rašau jus, nes noriu pristatyti ne ką kitą, o „Gustavo enciklopediją“. Taip, žavusis Gustavas susidraugavo su pilno metro, lietuviško kino industrija. Nors filmo premjera dar tik spalio 17-ą dieną, jau šiandien kalbame, o gal ir svajojame apie Gustaviškas ekspedicijas.

„Gustavo enciklopedija“ neišsemiama, jis kaip Algimantas Čekuolis, visados turi ką pasakyti. Šių metų rudenį, kviečiu prisijungti prie technologiškai išvystytų nuotykių. Audrius Rakauskas ir vėl įsikūnys į nemirtingąjį Gustavo personažą. Kai neleidžiu dienų ir vakarų kino teatro projektorinėje, retkarčiais vartau „Gustavo enciklopedijos“ puslapius. Receptai, pasakos ir mitologijos. Filmo idėja buvo vystoma dar 2008 metai ir pagaliau- idėjas taps kinematografiška realybe.

Ką sutiksite šiuose kino nuotykiuose? Kaip visados jūsų neapleis smalsus korespondentas, keliautojas Gustavas, išradingasis profesorius Velykis Kalėdauskas- Kučys ir Nykštukas Benas. Rodos tipinė Gustaviška kompanija, bet visko neišduosiu. Kaip smagu laikyti paslaptį. „Gustavo enciklopedija“ dar neatversta, o žiūrovai jau dairosi, kur būtų galima ją įsigyti. Teks jus nuvilti, ją, arba Gustaviškus nuotykius, įsigysite tik kino seansų metu.

„Gustavo enciklopedija“ kaip visados bus išsami, edukacinė ir būtinai pramoginė. Šeimyniškas filmas į kino sales pakvies ne tik šeimas ir jų vaikus, bet ir niekaip neužaugančius kodėlčiukus. Ir aš labai smalsus, nes už kino projektorinės pasaulis toks platus.

Visados su jumis kino mechanikas Gustaviškas Toto.