“Princes Grace show your face”- kas slepiasi po elegancijos kauke?

Sveiki kinotekos skaitytojai ir kino iliuzijos ieškotojai,

Kažkodėl prisiminiau klasikinę kino princesę Grace Kelly, vis tik neatsitiktinai, jau šį penktadienį kino teatruose pasirodys kontraversiškai Kanuose sutikta, tariamai biografinė drama „Monako Princesė“. Nerašysiu jums laiško apie artėjančią premjerą, nes mane domina nefiktyvi ir nefalsifikuota Gracingosios Grace istorija. Dar tik pradėjusi savo karjerą kine, Grace pati nulėmė karališką savo likimą. Ji beveik niekados nevaidino mažų vaidmenų, tik aukštuomenės moteris. Ji klaidžioji Alfredo Hitchcock detektyviniuose interjeruose, o kaip žinia, šis kino režisierius „nesveikai“ dievino platinines blondines. Skirtingai nei seksualioji Merilyn Monroe, Grace buvo subtili ir elegantiška.

1956 metais Grace Kelly Holivudo princesės karūną iškeitė į tikrąją, ištekėjo už Monako Princo Rainier III ir visiškai apleido vaidyba ir kiną. Nors 6 deš. nekarališko luomo princesės buvo retenybė, šią tradiciją visai neseniai pratęsė Anglijos Princas Viljamas vesdamas Kate Midelton (Catherine, Kembridžo kunigaikštienė). Bet ši istorija ne apie šių laikų Princus ir Princese, o apie 6 deš. gracingąją kino dievaitę Grace. Populiariojoje kultūroje tikrai ne vieną kartą girdėjote jos vardą, ar žavėjotės jos stiliaus atgarsiais, tokiame seriale kaip „Reklamos vilkai“ („Mad Men“).

Jei vis tik praleidote 1956-ųjų metų svarbiausią įvykį- „Amžiaus vestuves“, nesijaudinkite, nes kino kronikos įamžino šį svarbų, karališką įvykį. Tačiau pasaka ilgai ir laiminga nesitęsė, pasakojimą nutraukė tragiška autoavarija 1982 metais Monako kalnų kelyje. Rodos visos princesės per anksti žūsta avarijose. Kad ir kaip liūdnai baigėsi elegantiškos ir ištikimos Monakos princesės likimas, santuokoje su Princu Rainier III ji išliko tokia pat klasiška ir niekados viešai „neskalbdavo savo karališkų baltinių“. Todėl apsilankę „Monako Princesės“ seanse, galėsite įsitikinti kiek nuo tiesos nukrypo filmo kūrėjai.

Grace Kelly laikoma XX amžiaus stiliaus ikona. Jos laibą ir sportišką figūrą išryškino klasikinio kirpimo kostiumėliai, nors mane labiau domina jos biografija, o ne stiliaus revoliucijos, kalbant apie stiliaus princesę, negalima pamiršti jos madingos aprangos. Grace tėvas Jackas Kelly buvo airių imigrantų palikuonis. JAV jis susikrovė milijoninį turtą, triskart tapo olimpiniu irklavimo čempionu. Grace motina taip pat buvo žinoma plaukikė. Mergaitė gimė 1929 metų Lapkričio 14 dieną, taigi nuo mažumės ji buvo auklėjama sportiškai ir drausmingai.

Grace Kelly vaikystėje buvo itin uždara svajoklė. Išoriškai ji buvo rami ir santūri. Dar būdama maža ji svajojo ištekėti už Princo ( turbūt kaip ir visos mergaitės). Kadangi buvo padori, santūri ir save kontroliuojanti, niekas jai nesutrukdė tapti Monako Princese, kaip ir nesutrukdė tapti geriausia klasikinio Holivudo aktore. Žinoma, prieš tai jai teko dirbti su savo šaižiu balso tembru, bet ilgos ir varginančios pamokos namuose, davė gerus rezultatus.

Kaip ir kita Holivudo stiliaus ikona, Audrey Hepburn, būsima Princesė Grace lankė baleto pamokas. Čia ji išlavino tvirtą ir tiesią laikyseną. Konservatyvi ir kitiems gal kiek nuobodoka aktorė, visai greit sužavėjo geriausius kino kūrėjus. Už šio puritoniško įvaizdžio slėpėsi karštas Grace žvilgsnis ir troškimas išsilaisvinti. Vyrai negalėjo atsispirti Princesiškos aktorės žavesiui. Ji buvo subtili Famme Fatale. Apsukusi galvą tokiems kino grandams kaip Gary Cooperis, Clarkas Gable’as, Cary Grantas, Frankas Sinatra, jis sugebėjo sužavėti ir Monako Princą.

Visai nevulgari, o tik po klasikiniais kostiumėliais slepianti vidinį seksualumą, Grace Kelly, pavergė 6 deš. žiūrovus, kino režisierius ir aktorius bei mažą Monako tautą. Kaip tik Kanų kino festivalyje Grace susipažino su Monako Princu Rainier III. Jų draugystė neužsitęsė, visai greitai, vos po metų, pora susižiedavo ir iškėlė Karališkąsias vestuves. Jos vestuvinė suknelė dar ir dabar žavi būsimas nuotakas. Kas jei ne gracingoji Grace (kaip tobulai ją apibūdina šis vardas), įkvėpė Kate Midelton. Kas sukūrė tobuląją Grace suknelę? Kas kitas jei ne Holivudo dizainerė Helen Rose. Jos suknelė nėriniuota, nėriniuota ir visai nemarga.

Bet nuo nėrinių ir vestuvinių suknelių, pereikime prie kitų, vedusios moters aksesuarų. Iš rankų Grace Kelly niekados nepaleisdavo „Hermes“ rankinės, visados dėvėdavo tamsius „Dior“ ar „Oliver“ akinius ir žinoma baltas ir itin aristokratiškas pirštines. Grace turėjo dėl ko ir kur pasipuošti. Pokyliai Monte Karlo „Grand Casino“, vieši susitikimai, Europietiški karnavalai. Rodos toks gyvenimas kiekvienos moters svajonė. Bet už svajones tenka mokėti. Nežinia ar filme “Monako Princesė“ yra daugiau melo ar tiesos, tačiau Princesės likimas kažkodėl buvo liūdnas. Visiškai atsidavusi karališkai santuokai ir pamiršusi aktorinį talentą, kaip meilės emigrantė, ji ilgam paliko Ameriką. Princas Rainier uždraudė žmonai filmuotis Holivude bei viešai rodyti jos ankstesnius filmus. Tačiau Grace rado būdų kaip pamaištauti, o maištavo ji visados stilingai.

Kritiško „Monako Princesės seanso“,

Visados su jumis kino mechanikas ir šiek tiek stiliaus ekspertas Toto.

P.S siunčiu jums Grace Kelly elegancijos nuotraukų albumą.

[gallery columns="7" link="file" ids="55684,55685,55686,55687,55688,55689,55690,55691,55692,55693,55694,55695,55696,55697,55698,55699,55700,55701,55702,55703,55704,55705,55706,55707,55708,55709,55710,55711"]